Browsing: Спорт

Спорт
Перо Антиќ нов претседател на Кошаркарската федерација
By

Поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ е нов претседател на Кошаркарската федерација на Македонија. Антиќ на денешното Изборно собрание во Скопје едногласно беше избран како единствен…

Спорт
Кошаркарски легенди од Балканот во Скопје повод 80-тиот роденден на Лазар Лечиќ
By

Денеска на свечена академија повод 80-тиот роденден на легендарниот македонски тренер Лазар Лечиќ, во Скопје присутни огромен број на признати поранешни и актуелни европски имиња…

1 2 3 4 13