Browsing: Здравје

Здравје
Состојка на пивото спасува од Алцхајмер и Паркинсон
By

Чудеснoто соединение се нарекува ксантогумол и одамна го привлекува вниманието на стручњаците. Тоа е познато по своите антиоксидантни и анти-воспалителни својства. Освен тоа ксантогумолот е…

Здравје
Јадете ореви, срцето ќе ви биде благодарно
By

Американските научници неодамна утврдиле дека оревите може да го намалат ризикот од кардиоваскуларни болести. Оревите, имено, претставуваат добар извор на алфа-линолеинска киселина, омега-3 масни киселини,…

1 2 3 7