Browsing: Музика

Музика
Враќање на легендата: Вознесот на Горан Таневски и „Мизар“ – Друго откровение
By

Култниот македонски музичар и една од најмаркантните фигури на македонската авангардна и алтернативна музичка сцена, Горан Таневски, кој е еден од основачите на култната македонск…

Музика
„Макфест” обвини дека навивачите на Вардар го уништиле хитот „Признавам”
By

Безвременскиот хит на сестрите Маријана и Росана, нумерата „Признавам“ која беше изведена на фестивалот за забавни мелодии „Макфест“ во 1988 година, деновиве е повторно актуелен,…

Музика
Тамара високо рангирана во изборот за најлош стајлинг на Евровизија
By

Тамара Тодевска го освои петтото место во традиционалниот избор за наградата „Барбара Декс” која секоја година се доделува на најлошо облечените претставници на Евровизија. Според…

1 2 3 14