Browsing: Кујна

Кујна
ВЕЛИГДЕНСКИ РУЧЕК
By

ЈАГНЕШКИ ЦРЕВЦА ВО СОС Потребен материјал:1 кг.јагнешки цревца,4-5 моркови,китка магдонос,китка целер, пашканат,1 кесичка црн пипер во зрна,неколку листови лорбер,три лажици брашно,две главици кромид,1 главица лук,црвен пипер и…

Кујна
ЛИМOНАДА СО ЛАВАНДА
By

Лимонадата со лаванда е еден од најприродните лекови против главоболка и телото го доведува во баланс.Подгответе ја од исушени цветови или етерично масло од…

Кујна
Џејми Оливер банкротира
By

Еден од најдобрите светски готвачи Џејми Оливер банкротираше и повеќе нема пари за вложувае во своите ресторани. Тој призна дека нема да има доволно пари…