Browsing: Вести

Вести
ОЈО со детали за убиството на Пино: Телото оставено во дупка и покриено со ќебе
By

Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице поради основано сомнение дека сторило кривично дело – Убиство…

Вести
Обожавателите на серијата „Чернобил“ со огромна замерка до режисерот: „Престанав да ја гледам!“
By

Каналот НВО својата нова хит мини-серија „Чернобил“ кој веќе руши рекорди според многу параметри, но и добива огромни пофални критики за квалитетот, ја пушти веднаш…

Вести
Босанец ја држел својата невенчана сопруга во заложништво во стан во Скопје
By

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице за сторени кривични дела Телесна повреда од член 130 став 2…

1 3 4 5 6 7 89