Browsing: Вести

Вести
Облачно со грмежи и денеска
By

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно, со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено попладне. Минималната температура ќе биде помеѓу 7 и…

Вести
Девојката го повикала Пино да се најдат, иако знаела дека првоосомничениот планира да го убие
By

Основното јавно обвинителство денеска побара притвор за второосомничената за убиството на Пино Секондо. Девојката знаела дека првоосомничениот планира да го убие, го повикала да се…

1 2 3 4 5 6 89