Blog Style Listing Example

Вести
Притвор за Јанакиески и Ристовски
By

Одреден е притвор за поранешните високи функционери на ВМРО ДПМНЕ, Спиро Ристовски и Миле Јанакиески. Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски, кој претходно беше приведен,…

Спорт
Во Струмица ќе се гради патека за трки од СП во мотокрос!
By

Авто-мото спортот во Македонија полека станува се попопуларен, а во иднина мото спортот би требало да донесе и поголема популаризација на државата откако се најави…

Вести
Вељаноски излезе од судот, Јанакиевски и Ристовски на распит, Груевски недостапен
By

Поранешниот претседател на парламентот, Трајко Вељаноски, пред малку излезе од основниот суд Скопје 1 каде беше повикан на распит за насилниот упад во Собранието од…

Вести
Трајко Вељановски приведен поради Крвавиот четврток
By

Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељановски попладнево е приведен поради настаните од „Крвавиот четврток“ на 27 април. Покрај Трајко Вељановски кој е пратеник во Собранието,…

Интересно
Лејди Гага нема среќа во љубовта – ја раскина свршувачката
By

Лејди Гага (32) и нејзиниот менаџер Кристијан Карино (50) ја прекинаа свршувачката. „Едноставно не одеше. Во таква ситуација најдобро е да се прекине врската без…

Култура
Викендов ќе се одржи „Златна рамка“, ревија на македонски филмови снимени лани
By

Викендов, од 22 до 24 февруари, во кино „Фросина“ во Младинскиот културен центар (МКЦ) ќе се одржи „Златна рамка“, ревија на македонски филмови кои се…

1 2 3 149