Blog Style Listing Example

Вести
Нема обвинение за сопственикот на менувачницата кој во самоодбрана уби две лица
By

Кривичната пријава против сопственикот на менувачница во Кисела Вода, кој во нужна одбрана лиши од живот две лица во ноември минатата година, денеска беше отфрлена…

Интересно
Бледнее ли љубовта на Викторија Бекам како тетоважата?
By

Викторија и Дејвид Бекам долго време живеат под силното светло на рефлекторите. Папараците и љубопитните новинари го следат секој нивни чекор веќе дваесетина години, па…

Вести
Адвокатот Александар Тортевски во клинч со членовите на „Македонија блокира“(ВИДЕО)
By

Познатиот адвокат Александар Тортевски излезе од своето „ауди“ за вербално да се пресмета со членовите на „Македонија блокира“ кои вчера протестираа на улицата помеѓу Собрание…

Интересно
Полицијата воведе патроли со камили во Абу Даби
By

Според „Галф Њус“, патроли со камили се појавиле во полицијата на главниот град на Обединетите Арапски Емирати. Како што е соопштено од страна на полициските…

Интересно
Тереза Меј заглавена во автомобилот се обрука пред Меркел (ВИДЕО)
By

Вратата на Мерцедесот беше заглавена веднаш до црвениот тепих, каде што госпоѓата канцеларка веќе ја чекаше гостинката од Лондон. Поголем срам за британската премиерка Тереза…

1 2 3 81