Џулија Робертс го изненади светот

0

Актерката за промоцијата на нејзината нова серија дојде во разиграни парчиња и покажа дека не мора да се плашиме од шаренила.

Една од најталентираните и најсимпатични холивудски актерки, Џулија Робертс (51), изгледа се подобро секоја година. На промоцијата на нејзината нова ТВ-серија во Њујорк, таа се појави во фустан и палто на Валентино во пролетни бои. Иако таквиот модел понекогаш може да биде премногу, храбриот моден чекор на Џулија ги воодушеви присутните и внесе малку радост на улиците на Њујорк. Палтото и фустанот актерката ги комбинираше со црните чевли на Клои Госелин и Реј Бан очила за сонце.

Џулија никогаш не експериментира премногу со шминка и фризура, бидејќи таа го сака природниот изглед кој најмногу и одговара. Сјајната кожа и само неколку розови бои на усните го заокружија овој впечатлив изглед.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com