Џон Форд доби петгодишна забрана за доближување до Кендал Џенер

0

 

Кендал Џенер доби заштита од судот кој пресуди трајна забрана за доближување против нејзиниот наводен следач, Џон Форд. Судијата одобри петгодишниот забрана која Форд го спречува да биде во рамките на 100 метри од моделот. Со пресудата, исто така, му се забранува на Форд да има контакт со Џенер, лично, онлајн или на друг начин.

Минатиот месец, 37-годишниот Форд беше уапсен поради незаконско влегување во затворената заедница во која живее 22-годишниот модел. За да пристапи до ексклузивната сопственост, Форд мораше да се искачи од страната на една планина во близина на имотот. Откако беше уапсен, властите го поставија на психијатриско надгледување, при што поради недостиг од осигурување, тој бил пренесен во болница во Лос Анџелес за психијатриска евалуација. Таму за Форд беше речено дека е психички стабилен, па тој беше ослободен дури и за помалку од вообичаениот 72-часовен максимум.

Сега, ако ги прекрши условите на налогот за забрана, тој ќе биде испратен во затвор.

Форд претходно беше уапсен во септември за провалување.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com