Џоли и Пит постигнаа договор за старателство над децата

0

Актерите Анџелина Џоли и Бред Пит постигнаа конечен договор за старателство над шест деца. Веста ја објави агенцијата Ројтерс, повикувајќи се на изјавата на адвокатот на актерката.

– Договорот за задржување беше постигнат пред неколку недели и беше потпишан од двете страни и судија. Договорот, врз основа на препораките на специјалист за старателство над деца, ја елиминира потребата од судски спор. Деталите на договорот се доверливи за да ги заштитат интересите на децата, – агенцијата ја цитира изјавата на адвокатот Саманта Блеј Дејан.

Летоска медиумите пренесоа дека судот барал Џоли да го преиспита својот распоред за време на снимањето на продолжението на својот најнов филм, затоа што таа заминала за Европа со децата, а Пит не можел да ги види.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com