Џенифер Лопез во финансиски конфликт со поранешната жена на Алекс Родригез

0

 

49-годишната американска пејачка и актерка – Џенифер Лопез, го убеди својот сегашен партнер Алекс Родригез, драстично да ја намали алиментацијата што ја исплаќа на неговата поранешна жена Синтија.

Сумата пари е на менета за воспитување на нивните заеднички ќерки, 13-годишната Наташа и 10-годишната Ела. Алекс, кој се разведе од својата сопруга во 2008 година, се согласи секој месец на сметката на Синтија да префрла огромна сума пари, повеќе од 100 илјади американски долари месечно.

Од друга страна, Лопез која планира да се омажи за поранешниот безбол играч Родригез, не е задоволна со неговата одлука. Кога Алекс изјавил дека ќе ја намали сумата до 10 илјади американски долари месечно, Синтија поднесе тужба против новата одлука на нејзиниот поранешен сопруг.

Џенифер Лопез лично присуствувала во судницата и во секој момент била подготвена да ја брани позицијата на нејзиниот сакан.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com