Џенифер Анистон и Кортни Кокс имаат формула за подобар живот

0

 

На премиерата на филмот „DumplinЏенифер ја покани Кортни да и биде „плус еден“.

„Таа секогаш беше тука за мене. Не осудува, ниту критикува. Многу  е искрена, лојална и полна љубов“, се пофали во интервју Џенифер Анистон за пријателката Кортни Кокс, со која се споија во култната комедија „Пријатели“.

По 1990-тите, тие станаа блиски со текот на времето, и си беа поддршка во тешки моменти. Беа утеха една на друга додека Џенифер се разведе од Бред Пит, а и Џенифер на Кортни и беше рамо за плачење за време на разводот од Дејвид Аркет.

Џенифер Анистон и Кортни Кокс се доказ дека пријателството е најдобриот лек за сите грижи.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com