Јордански хор пее „Македонско девојче“ (ВИДЕО)

0

Јордански хор во Вашингтон ја испеа познатата македонска песна „Македонско девојче“ јавува Обединета македонска дијаспора. Еден член на хорот Самер Фаза по потекло е Македонец по мајка од Струмица кој живее во Јордан.

 

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com