Шминка за новогодишната ноќ во само три минути! (ВИДЕО)

0

Ако мислите дека не е возможно да се потрошат само три минути за свечена шминка, еден од најпознатите светски шминкерки ќе ве убеди во спротивното. Дури и кога станува збор за шминка за новогодишна забава, не морате да потрошите многу време за тоа, бидејќи можете да изгледате гламурозно за дури три минути.

Сем Чепмен, една од најпознатите шминкерки и сопственичка на „Real Techniques“, покажа колку е едноставно да се направи класичен изглед кој е совршен за секоја пригода.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com