Холивудската ѕвезда бара помош за пожарникарите

0

 

Шумските пожари во Калифорнија го уништија домот на холивудскиот актер Џерард Батлер. Холивудската ѕвезда бара помош од фановите, но не за себе. На својот Инстаграм профил, актерот објави фотографија од изгорена куќа и во коментар напиша колку е инспириран од храброста и духот на пожарникарите. Тој исто така побара помош и поддржка за „овие храбри жени и мажи“.

Освен Џерард, изгори и домот на канадскиот пејач – текстописец Нил Јанг.

Шумските пожари принудија голем број познати личност како моделот Ким Кардашијан, пејачката Лејди Гага, Иги Азалија и Шер да го напуштат својот имот.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com