Хајди Клум подготвена за Ноќта на вештерките

0

Хајди Клум подготвува уште еден од нејзините славно изработени костими за Ноќта на вештерките – иако до празникот има уште цел месец. Судијката на „Америка има талент“ (45), покажа дел од нејзиниот костим на Инстаграм во вторникот. Видеото вклучи маска во изработка – бел материјал кој е обликуван околу вештачко лице во работилница. Моделот на видеото напиша „Подготвувајќи се за #heidiklumhalloween2018“, додавајќи соодветни празнични емотикони – тиква, лице кое вреска и пајак.

Таа ја означила компанијата за протетски дизајн како главен организатор зад нејзиниот најнов костим. Според нивната веб-страница, компанијата исто така била и зад костимот на „Jessica Rabbit“ на Клум за Ноќта на вештерките 2015 и костимот кога таа беше маскирана во постара жена за Ноќта на вештерките 2013.

Клум организира сопствена годишна забава за овој празник, уште од 2000 година, а во нејзините костими се вклучени зомби кукла, Леди Годива (на коњ!), Бети Буп, златен вонземјанин, црвена вештерка, вампир, змија, мачка, врана, странец, , Клеопатра, пеперутка, клонови и врколак од видеото “Трилер” на Мајкл Џексон.

„Потребно е долго време да се постават протезите, но потоа сето тоа да се стави заедно, потребни се седум часа“, рече Клум, која со неа донесе зомбиња за да го комплетираат изгледот на Мајкл Џексон од видеото „Трилер“.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com