Фотограф го тужи Џастин Бибер

0

Фотографот кој беше удрен од пикапот на канадскиот поп пејач Џастин Бибер, го дал на суд, соопштува сајтот TMZ.

Инцидентот се случил на 26 јули 2017 година во Беверли Хилс. Тогаш пејачот полека излегувал од паркингот на црквата што ја посетил. При враќањето назад, неговото возило нежно удрило еден од нападните фотографи, Вилијам Вилсон.

Бибер веднаш се симна од пикап-камионот за да види што се случило и остана со жртвата до пристигнувањето на полицијата. Тогаш немало обвинувања за инцидентот, а Вилсон бил хоспитализиран.

Како што тврди веб-страницата на ТМЗ во тужбата на оштетениот, тој истакнува дека претрпел привремена неспособност и други штети од инцидентот. Вилсон бара од Бибер компензација, чија големина не е одредена.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com