Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Успешен викенд за Ендуро тим Водно

0

Овој викенд на спортскиот полигон Стенковец во близина на Скопје се оддржа третиот по ред ,,Off Road Show 2018” . Натпреварот беше поделен во два дела. Првиот дел беше ендуро возње по трасирана патека низ падините на Скопска Црна Гора во должина од околу 35 км,а вториот дел беше специјален испит на вешто и спретно возење каде што возачите требаше да поминат повеќе препреки за што пократко време.

Овој натпревар се бодуваше за Македонскиот ендуро шампионат.

За Ендуро тим Водно настапија 15 возачи во повеќе категории, а овој викенд беше еден од најуспешните за тимот.

Share.

About Author

Остави коментар

Powered by themekiller.com