“Тој знае повеќе за UFC од мене” – Нурмагомедов фотографиран со Ди Каприо

0

Рускиот борач во UFC ја објави фотографијата со популарниот американски актер на Инстаграм. Борачот Хабиб Нурмагомедов, кој неколку дена беше во Париз, се фотографира со популарниот актер Леонардо Ди Каприо.

“Тој знае повеќе за УФЦ отколку мене”, напиша Хабиб на неговата страница на социјалната мрежа.

Следбениците на Хабиб реагираа ентузијастички на овој пост, но имаше место за забавни коментари: “Двајцата се бореа со мечка”, „Прашај го зошто откако потона “Титаник” не се искачи на рингот, таму имаше место”.

Претходно Ди Каприо, Нурмагомедов, како и Мик Џегер беа забележани на натпреварот во Лигата на шампиони ПСЖ – Ливерпул.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com