,,Тор’’ и неговата тајна за совршено тело

0

 

35-годишниот актер изјави дека вежба само 20 минути дневно, шест дена во неделата за да ја одржи својата мускулна маса.

 

Крис објаснува: ,, Можам да направам 20-минутен тренинг, 6 дена во неделата. И за тоа можам да најдам време и да го направам скоро секаде.,,

 
Тој е татко на три деца и е во брак со шпанската актерка Елса Патаки.

 

Главна мотивација вели дека му се децата, па поради нив е секогаш во движење што му помaга да ја одржи својата кондиција.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com