Том Харди доби награда од принцот Чарлс

0

 

Том Харди во петокот блескаше од среќа кога ја прими наградаа „CBE“ од принцот Чарлс во Бакингемската палата.

41-годишниот актер се појави на големиот екран со серија тешки улоги во многу филмови, а најпознати негови улови се во филмот „Почеток“ и „Лудиот Макс“

Тој исто така имаше неверојатен настап на „ЦБеебис“, каде што во 2017 година читаше приказна за спиење на претшколскиот канал и стана хит кај младите мајки. Во петокот шармантниот Том додека разговараше со принцот Чарлс, изгледаше неверојатно, облечен во морнарица и панцири.

Во 2010 година, Харди стана амбасадор на “Принц траст” и со години го познава принцот Хари. Во едно од своите интервјуа, Том го нарече принцот „Легенда“ и објасни дека тие се веќе долго време пријатели, а нивната врска е „длабоко приватна“.

Том присуствуваше на Кралската свадба во мај оваа година, иако беше зафатен со снимање на новиот филм „Фонзо“.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com