Тешки времиња за најсекси германската полицајка

0

34-годишната Адриана Колезар, прогласена од Инстаграм за најубавата германска полицајка, си има проблеми со законот. Нејзините шефови во градот Дрезден ја повикале и и дале ултиматум – да избере дали да стане модел, или да продолжи да работи, пишува “Дејли Меил”.

Убавицата има над 550.000 следбеници на социјалната мрежа, кои уживаат во нелзоните слики во костими за капење и предизвикувачки облеки.

Таа неодамна тргна на патување околу светот, покажувајќи богатство на фотографски материјал. Поради патувањето, таа зеде 6-месечно неплатено отсуство, што треба да заврши на 1 јануари 2019 година.

Нејзините началници инсистираат дека таа мора или да се врати на полно работно време, или да го напушти и да се оддаде целосно на активностите како Инстаграм модел. Убавицата има рок до понеделник да одлучи.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com