Тереза Меј заглавена во автомобилот се обрука пред Меркел (ВИДЕО)

0

Вратата на Мерцедесот беше заглавена веднаш до црвениот тепих, каде што госпоѓата канцеларка веќе ја чекаше гостинката од Лондон.

Поголем срам за британската премиерка Тереза ​​Меј не можеше да се случи на почетокот на нејзината средба со германската канцеларка Ангела Меркел. Пристигнувајќи на местото на преговорите за автомобилот, Меј не можеше да излезе од него, објави Sky News.

Службениците од протоколот се упатија кон автомобилот за да и помогнат на британската премиерка да го напушти возилото, откако неколку секунди само ја повлекуваа рачката беспомошно. На помош дојде обезбедувачот, кој седеше на предното седиште. Тој успеа да ја спаси ситуацијата, а таа успеа да ја поздрави Меркел.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com