Тајландски боксер го нокаутира противникот и судијата (ВИДЕО)

0

Тајландскиот боксер Гу Дакуи го нокаутираше во рингот својот ривал, а потоа и судијата на турнирот Макс Маи Тај. Снимката од инцидентот се појави на Твитер.

Таа покажува дека кога Дакуи замавнал со ногата против противникот, судијата влегува меѓу нив за да интервенира и – го примил ударот. Судијата добил удар во лицето и паднал на подот.

Веднаш во рингот влегле организаторите и докторот, а се вмешале и самите борци. Победата сепак му била доделена на Дакуа.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com