Студенти облечени како најпознатите уметнички дела освоија прва награда

0

Едно е да се восхитуваме и да ја почитуваме уметноста, но сосема е поразлично да „станеме“ уметничко дело. А тоа е токму она што го направија група уметници од Кавасаки, каде секоја година се одржува една од најголемите и најуважените свечености за „Ноќта на вештерките“.

Шминкерот „Амејзинд Џиро“ ја освои главната награда откако шестте ученици маршираа на 22-тата годишната парада за „Ноќта на вештерките“, претворени во најпознатите светски уметнички дела.
Студентите беа облечени како „Мона Лиза“ на Леонардо да Винчи, „Еве го Човекот“ на Гарсија Мартинез , „Жената која плаче“ на Пабло Пикасо и други.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com