Столе Стоилов доби булевар

0

Пред две години Столе Стоилов првпат го крена победничкиот пехар во ракометната Лига на шампиони како капитен на скопски Вардар, доби улица со неговото име до ресторанот „Рустикана“, кој е во сопственост на брат му, Стефан Стоилов.

Кога минатиот викенд во Келн, Стоилов втопат го крена победничниот пехар, улицата  е проширена и надградена во „Булевар Столе Стоилов 5“.

Неговите фанови, на социјалните мрежи, покажаа голема поддршка за оваа одлука. „Столе Стоилов 5“ сигурно ќе биде посетен булевар.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com