Сопругата на Џорџ Клуни му забрани да вози мотор, а има и добра причина

0

 

Сопругата на Џорџ Клуни, Амал, му забрани да вози мотоцикл и побара од него да го продаде. Амал беше многу уплашена по сообраќајната несреќа во јули во Италија, и Клуни одлучил дека е време да го продаде неговиот Харли Дејвидсон на аукција за непрофитна организација која им помага на американските ветерани.

Според светските медиуми, Клуни во куќните “судски постапки” многу често го повлекува подебелиот крај од една од најпознатите светски адвокатки. Амал беше исплашена по сообраќајна несреќа во јули во Италија кога во судирот со Мерцедес заврши со полесни повреди. Затоа, таа одлучила да го убеди да престане да вози мотор, па тој одлучи да го продаде неговиот Харли Дејвидсон на аукција.

Во моментов на моторот е најскапото нешто на аукцијата и на изложбата може да се купат и патики потпишани од страна на Елен Деџенерис, а навивачите на “Игра на тронови” ќе бидат во можност да се дојдат до ВИП билети за премиерата на осмата сезона.

Моторот на Клуни се проценува на 25.000 долари.

 

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com