Сончево и топло, попладне услови за локални врнежи

0

Во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северисточен правец. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

Максималната температура ќе биде во интервал од 28 до 35 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 33 степени.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com