Скандал на повидок: Капитенот на Реал паднал на допинг тест?

0

Според информациите што ги објави Football Leaks, Серхио Рамос паднал на допинг тест, но не е казнет.

Наводно, тоа се случило по финалето на Лигата на прваците против Јувентус на 3 јуни 2017 година. Се тврди дека капитенот на Реал бил позитивен на засега непозната супстанца, но дека не е казнет.

Веднаш се огласија и Шпигел и Еспресо дека ова не е прв пат некој од играчите на Реал да падне на допинг тест…

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com