Сите на Плоштад – на видео бим ќе се гледа Вардар – Веспрем

0

Македонскиот ракометен шампион Вардар  е на само еден чекор од нова европска круна. Вечерва од 18 часот во Лаксенс арената во Келн црвено црните  против силниот Веспрем го играат своето второ финале во Лигата на шампионите.

Повеќе од илјада Македонци ќе бидат на трбините во арената во Келн , а навивачите во Македонија  ќе може да се соберат во центарот на Скопје за заедно на виде бим да го следат големото финале.

Како што објави градоначалникот Петре Шилегов, Град Скопје ќе организира заедничко следење на Плоштадот Македонија, со надеж дека на крајот од финалето ќе се слави и нова шампионска титула.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com