СИЛАТА Е ВО БРАДАТА

0

 

,,Силата е во брадата’’ вели Јован Митров, кој е виновникот за создавањето на брендот Брадакадабра.

На кратко, Јован ни објасни дека се работи за бренд кој е наменет за мажи, за нега на брада, кој помага при забрзување на растот на брадата. Целта на производот е нега и обликување на Вашата брада.

Брадакадабра е восок составен од природни состојки чија цел е да го хранат влакното на Вашата брада, а истовремено и да ви помогне во нејзино обликување и сјаен изглед. Состојки од кои е составен восокот за брада се: пчелин восок, кокосово масло, шеа путер, витамин Е, бадемово масло и етерично масло.

Јован Митров вели дека напорно се работело на составот на восокот, но најпосле е пронајдена формулата за ,,совршена’’ брада.

За кратко време, Брадакадабра се докажа како сигурен избор кај машката популација кога станува збор за одржувањето на сјајниот изглед на брадата.

Овој месец Брадакадабра ги промовираше и нивните најнови производи, машки парфеми со дури шест различни мириси.

За повеќе информации за производите на Брадакадабра погледнете на https://www.facebook.com/vosokzabrada/и https://www.instagram.com/brada.kadabra/.

 

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com