Самсоненко не „мрда“ од Вардар до 2020 година

0

Рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко ќе остане во ракометниот клуб Вардар, најмалку до 2020 година, пренесува 24 ракомет.

Според информациите, играчите заедно со Самсоненко имале состанок во изминатите неколку дена, на кој им било пренесено дека тој ќе остане во клубот а желбата му било да се донесе трофејот од Лигата на шампионите кај ракометарите на „црвено-црниот“ тим.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com