Руска шампионка го сака Трамп за партнер

0

 

Врвната руска натпреварувачка во уметничко лизгање Елизабета Туктамишева призна дека сака да се состане со американскиот претседател Доналд Трамп. Спортистката рече дека сака да го постави шефот на американската администрација во глупава позиција.

Туктамишева пишуваше на оваа тема додека комуницираше со следбениците на нејзината сметка на Твитер. Кога беше запрашана за славна личност со која би сакала да ја видат, таа го одбра претседателот на САД, признавајќи дека би сакала “да го удри по задникот”.

Подоцна за време на разговорот, таа повторно ја покрена темата на Трамп. Американскиот претседател го означи како посакуван партнер за настапи во двојки, објаснувајќи ја нејзината одлука со желбата да се види како “изгледа уште поглупаво”.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com