Роналдо мераклија на дијаманти

0

 

Фубдбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо блесна на конференцијата за печат во Манчестер, ама буквално!

Додека одговараше на прашањата на новинарите, еден детал на Португалецот привлече огромно  внимание кај фоторепортерите. Станува збор за скапоцениот часовник со 424 дијаманти.

Роналдо во 2013 година стана амбасадор на компанијата „Џекоб и Ко“ чијшто часовник носеше на конференцијата за печат пред мечот со Јунајтед. Оваа верзија на часовникот, направена специјално за него, вреди повеќе од два милиони евра.

Ако на ова се додадат и прстенот и обетките од истата колекција, тогаш е јасно дека Португалецит имаше на себе неколку милиони евра…

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com