Ролките се одлична основа за секој изглед: Еве како да ги комбинирате

0

Во зима, ролките доволно ни го штитат вратот, така што не ни треба шал. Тие се совршени за сите деловни комбинации, како и за лесно попладневно кафе. Една од безвременските класици е дефинитивно практична, бидејќи е одлична за секоја пригода, и приватно и бизнис. Оваа сезона можеме да ја најдеме во разни варијанти, од тесни до преголеми модели, од неутрални до оние со живописни бои.

Ако класичните ролки ви се малку непријатни, секогаш можете да го изберете оној со лабава јака. Таквите модели изгледаат опуштено, но сепак елегантно.

Портокаловата боја може да изгледа одлично ако е во комбинација со неутрални бои. Актерката Пријанка Чопра го склопи овој моден изглед совршено!

Моделот Роуси Хантингтон Вајтли ролката ја искомбинира со пастелни нијанси, црно-бел капут, кожни чизми и здолниште над колената. Погледнете и инспирирајте се од тоа како другите познати ѕвезди го комбинираат ова парче.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com