Ривер и Бока сепак реваншот ќе го играат надвор од Аргентина

0

По многу одлагања, презакажувања и контроверзи, донесена е одлука. Ривер плата нема да биде домаќин на реваншот во финалето од Копа Либертадорес на „Монументал“, а тој натпревар Ривер и Бока ќе го одиграат надвор од Аргентина.

Реваншот ќе се игра на осми или деветти декември, а засега не е познато каде. Тој натпревар двапати беше одложуван минатиот викенд поради големиот број на инциденти и нападот на автобусот на Бока, при што беа повредени неколку фудбалери.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com