Browsing: Спорт

Спорт
ТАЛЕСКИ: Имавме доста избрзани шутеви, со таква игра нема да имаме шанси во следните мечеви
By

Македонија дојде до втората победа на Мундијалот во Германија и Данска, откако денеска го совладавме Бахраин со 28:23. Нашата репрезентација покажа дека се уште е…

Спорт
Вардар под финансиски стеги: „Црвено-црните“ должат 320.000 евра и на УЈП за неплатени даноци!
By

Најтрофејниот македонски клуб ги живее едни од најтешките денови во својата историја по се поочигледниот притисок кој го носи врз себе поради огромните финансиски долгови…

1 2 3 9