Browsing: Мода

Мода
Гардероба на војвотката Меган Маркл. Како да се вклопи во кралското семејство?
By

Приказната за холивудската Пепелашка Меган Маркл, која одеднаш стана принцеза, или поточно војвотка, во изминатава половина година полека го освојува светот. Некој на Меган…

Мода
Финалната фаза на #Sustainablestorymk
By

Организаторите на осумнаесеттото издание на Моден викенд Скопје, продолжувајќи ја традицијата, отворија уште една нова иницијатива во Македонија. -Овој пат тоа беше нашиот проект…

Мода
Кери Бредшо и Рејчел Грин се „виновниците“ за тековниот есенски моден тренд
By

Кога се прикажува и најмала можност за враќање на некој тренд од деведесеттите години, трендсетерките со нетрпение ја прифаќаат, а неговата популарност е загарантирана…

Мода
Коски и кожа: Фотографиите на една од најбараните манекенки ги загрижуваат нејзините фанови
By

Еден од најбараните модели се соочува со критики дека е премногу тенка, откако објави фотографии во долна облека за подготовките за новата модна ревија…

Мода
#Sustainablestorymk
By

Моден викенд Скопје продолжи во „Скопје Мериот Хотел” со модниот перформанс наречен #Sustainablestorymk. На капсулните колекции направени од текстилен отпад работеа Емануела Трајческа, Сара Реџиќ,…