Протекоа свадбените фотографии на Гвинет Палтроу

0

Гвинет Палтроу ги сподели во јавноста првите фотографии од нејзината венчаница, откако во септември му рече „да“ на Бред Фалчук. 46-годишната артистка носела бел фустан од Валентино, дизајниран од Пјерпаоло Пикиоли, комбиниран со бела шапка.
Нејзиниот избраник Бред Фалчук, еден од креаторите на „Glee“, бил соодветно облечен, без многу дополнителни детали.
Свадбата била во Хемптонс, а меѓу поканетите биле голем број холивудски ѕвезди, меѓу кои Стивен Спилберг, Роберт Дауни Џуниор и Камерон Дијаз со сопругот Бенџи Маден.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com