ПРОМЕНА НА ПЛАНОТ Авионот на ВАРДАР пристига порано

0

Иако според првичната агенда, ракометарите на Вардар требаше да се враќаат назад во Скопје со два лета и вечерва околу полноќ, сепак има промена.

Ќе биде организиран чартер лет и новите европски шампиони ќе пристигнат во македонската престолнина во 16:15 часот.

Пречек ќе има и на аеродром и потоа на плоштадот „Македонија“.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com