„Пријателката“ е една од најбогатите жени во Холивуд

0

Благодарение, пред се, на улогата во серијата „Пријатели“, 49-годишната Џенифер Анистон стана омилена во Холивуд, со што и се зголеми заработувачката, како и ангажманите во бројни реклами и кампањи.

Откако ја отелотвори Рејчел Грин во една од најпопуларните серии на сите времиња, Џенифер Анистон стана омилена личност на малите и големи екрани. Секогаш ведра и насмеана, со добра смисла за хумор, паметна, пријателски настроена- можеби нема среќа во љубовта, но затоа заработува неверојатни износи.

Според „Форбс“, веќе пред самиот крај на популарната серија, Џенифер заработувала неверојатни 1,25 милиони долари по епизода, што е сè уште неверојатно и до денес. Значи, кога сè ќе се сумира, во 2017 година вкупното богатство и беше проценето на 200 милиони долари, со што стана една од најбогатите жени во светот на забавата.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com