Почнете го утрото енергично со чаша лимон

0

Водата и лимонот го чистат организмот и нежно ги мијат бубрезите од токсини, а чаша од 250 мл содржи помалку од 25 калории, па е идеален за вашата фигура. Пијалакот е богат со хранливи материи како калциум, калиум, витамин Ц и влакна.

По само неколку месеци килограмите започнуваат да се топат. Ја стабилизира количината на шеќер во крвта, па затоа е добро да го започнете утрото со топло напиток лимон и вода за енергично будење.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com