Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Почина Монсерат Кабаље

0

Славната шпанската сопранистка Монсерат Кабаље почина утрово на 85 години во Барселона, објавија извори во болницата Сант Пау.  По мозочниот удар во 2012 година, нејзиното здравје беше сериозно нарушено.

Комеморацијата на оперската дива која со години имаше сериозни здравствени проблеми, ќе се одржи утре, а погребот ќе биде в понеделник, објавија официјалните служби на каталонската престолнина.

Share.

About Author

Остави коментар

Powered by themekiller.com