Полицаец настрада во железничка несреќа

0

Полицискиот службеник А.Б. од Полициската станица Гази Баба е загинатото лице во железничката несреќа што утрово се случи на преминот Маџари во Скопје, потврдија од Министерството за внатрешни работи.

– Товарен воз што сообраќал од Табановце кон Скопје утрово во 5:50 минути удрил во возило „фолксваген венто“ сопственост на МВР, а управувано од А.Б. полициски службеник во Полициската станица Гази Баба кој починал на лице место – информираат од МВР.

Јавен обвинител од ОЈО Скопје врши увид на местото на несреќата.

фото – ЅИД НА СООБРАЌАЈНИОТ СРАМ

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com