Политиката е секогаш полна со изненадувања

0

Рускиот претседател Владимир Путин и контроверзниот саудиски принц Мохамед бин Салман срдечно се поздравија на самитот на Г-20 кој се одржува во Буенос Аирес.

Според западните медиуми, идниот владетел на Саудиска Арабија, кој е во центарот на вниманието поради сомнежите дека го наредил убиството на новинарот Џамал Кашоги, бил осамена фигура во просторијата додека не се појавил Путин кој седнал до него.

„Путин ја крена раката кон Салман, поздрав што тој воодушевено го прифати, по што следеше заедничка широка насмевка“, пишува „Дејли мејл“.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com