Пижамите се новата улична мода?

0

Пижамите се новата улична мода- или барем така е според Кејт Мос и Роси Хантингтон-Вајтли.

Двете носеа свилени пижами во праска боја, Кејт во целосен сет комбиниран со голем, таканаречен машки, капут, а Роси го искомбинира со штикли и дијаманти кои требаше да дадат доза на елеганција на нејзиниот изглед.

Познатите модни икони се само предвесници на идните трендови, тие ни покажуваат како се комбинираат различни парчиња и колку далеку може да отиде модата.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com