Пет мажи чие срце го скрши Тејлор Свифт

0

На 13 декември Тејлор Свифт го слави својот роденден. 29-годишната пејачка е позната не само по нејзината поп-музика, туку и по односите со главните луѓе во Холивуд. Зборуваме за најсјајните романтични авантури на поп дивата, кои завршија на иницијатива на убавицата.

Тејлор Лотнер

Пејачката се сретна со актерот Тејлор Лотнер во 2009 година на снимањето на филмот “Денот на вљубените”. Тогаш играа љубовна двојка и симпатијата отиде подалеку од областа за снимање: младите луѓе почнаа да се среќаваат во реалниот живот. Сепак, врската траеше само шест месеци. Во декември 2009 година, Тејлор Свифт го отфрли 17-годишниот актер, а потоа му ја напиша песната “Назад до декември”, каде што се извини за болката на нејзиниот поранешен љубовник.

Џејк Гиленхал

Разделбата со Тејлор Лотнер не беше многу вознемирувачка за пејачката. Веќе во 2010 година Свифт се сретна со холивудскиот актер Џејк Гиленхал. Папараците веднаш ги земаа под свое, бидејќи љубовниците одеа во зима во Њујорк, убаво држејќи ја раката на другите. За жал, среќата траеше само неколку месеци. Не е сосема јасно што предизвикало јазот: или деветгодишната разлика во возраста, или љубовта на Гиленхал, кој повеќе пати беше забележан во друштво на разни убавици.

Девојката го отфрли момчето и, се разбира, му посвети една од песните. “Последното време” зборува за односот на Свифт со неверодостојниот човек. “Никогаш не знаеш кога ќе се врати, и никогаш не знаеш кога ќе замине”, пееше Тејлор.

Конор Кенеди

Конор е член на кланот Кенеди, едно од највлијателните семејства во САД. Човекот се запознал со Тејлор Свифт кога имал само 18 години и веднаш се вљубил во неа. Тој постојано ја придружуваше девојката на социјални настани, ја запозна со своето семејство, па дури и понуди да се пресели. Тејлор не се брзаше: на искусната пејачка во одреден момент и стана здодевно во друштво на младиот човек.

Подоцна, Свифт призна во интервју со Рајан Сикрест: во синглот “Begin Again” таа зборува за нејзината поврзаност со Кенеди. Еден од стиховите гласи:

“Кога имате навистина лоша врска, на крајот ќе мора да застанете и да се ослободите”.

Калвин Харис

Со Британскиот диџеј Калвин Харис, Тејлор Свифт имаше најдолга врска. Тие се состануваа околу 15 месеци. Пејачката Ели Гулдинг ги запозна на забава. Младите веднаш се допаднаа и по неколку средби почнаа да се забавуваат. Тие се појавија заедно на доделување музички и филмски награди, не се двоумеа да објават заеднички слики во нивните профили на Instagram, а папараците ги фатија да се бакнуваат додека си на одмор во Калифорнија.

Се чинеше дека сè беше совршено. Но нешто во оваа бајка не и се допадна на Свифт. Пејачката се раздели со Келвин Харис, и за помалку од една недела започна романса со британскиот актер Том Хидлстон. За Харис, тоа беше удар. Тој повеќе не зборуваше со својата поранешна девојка, туку и ја посвети на песната “Ова е она за кое што си дошол” заедно со Ријана.

Том Хидлстон

Веста дека британскиот актер и американската пејачка се запознаа, стана сензација. Галантен убав и ветровита поп-ѕвезда – кој би помислил дека ќе бидат заедно? Кога се појавија нивните први заеднички фотографии, обожавателите мислеа дека тоа е само снимање на ново видео, но не и вистински снимки. Сепак, двојката наскоро ја потврди својата романса. По неколку недели, Тејлор веќе се запознала со родителите на Хидлстон, и пријателите на двојката ги увериле медиумите дека се на пат кон свадбата. Брзањето уништи сè. Три месеци подоцна, двојката се распадна. Во нејзините интервјуа, Свифт рече дека не можела да го прифати распоредот на нејзиниот љубовник.

Во моментов, Тејлор Свифт се сретнува со британскиот актер Џо Алвин. Срцето на момчето е сè уште целото, но кој знае колку долго ќе трае.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com