Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Петмина Македонци на Пирин скијале надвор од обележаните патеки, па пропаднале во дол

0

Петмина македонски скијачи и сноубордери кои скијале надвор од обележани патеки на планината Пирин во Бугарија, пропаднале во дол и во тек е спасувачка акција за нивно извлекување од страната на Дамјанишка долина на Пирин, јавува агенцијата БГНЕС.

Сигналот за помош стигнал до Горската спасувачка служба во Банско, и според агенцијата, во 20 часот по локално време десет спасувачи ја почнале акцијата за извлекување на петтемина Македонци. Сите петмина, како што јавиле спасувачите, се во добра состојба и не се во опасност.

Share.

About Author

Остави коментар

Powered by themekiller.com