Парис Хилтон ја раскина веридбата со актерот кој ѝ даде прстен од 2 милиони долари

0

Парис Хилтон се знае со 35-годишниот актер Крис Зилка веќе осум години, но тие започнаа да се излегуваат пред две години. Во јануари 2018 година, момчето ѝ даде прстен за веридба од 2 милиони долари со дијамант од 20 карати. Венчавката беше првично планирана за 11-ти ноември. Но, плановите не се обистинија.

Иако познатите личности лично не коментираа за разделбата, извор близок до двојката рекол дека девојката решила да ја прекине веридбата и да се концентрира на нејзината работа. Париз сфатила дека Крис не е “истиот”, но се надева дека ќе остане пријател со него и сака само добри работи за него, пишува TMZ.

“Таа се раздели со него, сега е зафатена со работа и сфати дека не е за неа”.

По веридбата во јануари, двојката објави романтични фотографии на Инстаграм од ски-центарот во Аспен.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com