Ова работно место ќе ви плати да пиете пиво

0

 

Една компанија во Австралија создаде нова работна позиција која најверојатно ќе ги израдува сите ентузијасти на пиво.

Работата, бара од поединецот да ги охрабри другите порано да завршат со работа за да можат да пијат пиво со своите пријатели секој ден од неделата.

Сето тоа звучи премногу добро за да биде вистина?

Иако работните обврски може да звучат здодевно, компанијата зад концептот е сосема сериозна за ангажирање на некој за таа позиција. „Sydney Beer Co.“ објави онлајн оглас за работа пред неколку недели, наведувајќи дека целта на позицијата е да го промовира движењето „Сиднеј Тајм“. Според описот на работното место, движењето „Сиднеј Тајм“ промовира целосно уживање во градот Сиднеј со секојдневно заминување од работа порано, собирање со пријателите и пиење пиво.

„Дали страствено се сликате во барови додека пиете пиво? Дали е поголема веројатноста да знаете каде да се сретнете за пиво, од тоа каде е следниот деловен состанок?“, вели огласот. „Дали сте специјализирани во времето далеку од вашата работна маса, уживајќи во најдоброто што Сиднеј има да го понуди? Ако одговорот е едно големо ДА на овие прашања, ние те сакаме токму тебе!“.

„Sydney Beer Co.“ вели дека оваа позиција е прва од тој тип во светот, и ќе одговара на „динамичен човек кој во попладневните часови достигнува врвна продуктивност гледајќи го одбројувањето на часовникот во канцеларијата како одбројува до времето за пиво“. Освен што ги охрабрува луѓето и бизнисите да го завршат работниот ден порано, работата исто така вклучува и посети на колку што е можно повеќе пабови во Сиднеј секоја недела.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com